דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
שירות למתרפאים

 

הן כמחלקה בבית החולים הדסה והן כמרפאת חוץ, נותנת המחלקה שירותים קליניים בתחום בריאות השיניים לאוכלוסיית הילדים על כל גווניה: מגיל הינקות עד גיל ההתבגרות; ילדים בריאים, חולים ומוגבלים. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגוון הטיפולים הניתנים במחלקה:
עזרה ראשונה וייעוץ

מרפאת עזרה ראשונה נותנת שירות מיידי במקרים של כאבים, זיהומים אוראליים וחבלות בשיניים. השירות כולל גם בדיקות, טיפול, מעקב וייעוץ בבעיות של בקיעת שיניים, נגעים ברקמות רכות, בעיות חניכיים, ועוד.


 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
טיפול שיניים שוטף לילדים ולמתבגרים

 
 
 
טיפולי שיניים שוטפים לילדים ולמתבגרים ניתנים ע"י רופאי המחלקה. כמו כן ניתנים טיפולי שיניים בעלות נמוכה יותר על ידי סטודנטים בשנים מתקדמות, בהשגחה צמודה של רופאי המחלקה. תוך כדי הטיפולים ניתנים הערכה, ייעוץ והפנייה לטיפולים אורתודונטיים.

 
מרפאת תינוקות ופעוטות

מרפאת התינוקות מבצעת בדיקות, טיפולים וייעוץ לפעוטות בגילאים 12 עד 36 חודשים, המועדים לחלות ב"עששת הגיל הרך", הפוגעת בשיניים הקדמיות העליונות ונגרמת בדרך כלל משימוש בבקבוק בזמן השינה ומהנקה תכופה מדי.
כמו כן, מרפאת הפעוטות מספקת:
• ייעוץ תזונתי לתינוקות ולנשים בהריון
• טיפולי פלואוריד
• הדרכה בהיגיינה אוראלית
• גמילה מהרגלים מזיקים
 
 

כמו כן, עבור פעוטות ותינוקות קיים פרויקט מיוחד– BABY CLINIC.
במסגרת פרויקט זה מלווים רופאי השיניים המומחים את התינוקות והוריהם, משלב טרום-לידה ועד גיל 3, במסלול מפגשים שתחילתו בהשרשה של הרגלי תזונה והיגיינת פה נכונים משלב הינקות, ובהמשך מתרכזת התוכנית בפעולות הדרכה למניעת עששת בגיל הרך ובטיפול בה מהשלבים המוקדמים ביותר באמצעות שיטות לא-חודרניות כגון שימוש מושכל בפלואורידים.
 
 


ילדים עם בעיות התפתחות ובסיכון רפואי גבוה
המחלקה מתמחה במתן טיפול שיניים כוללני בילדים עם בעיות התפתחותיות ובסיכון רפואי גבוה כגון : פיגור שכלי, תסמונת דאון, שיתוק מוחין, אוטיזם ותסמונות מולדות אחרות. הטיפול כולל את כל מגוון הטיפולים, וכן ניקוי שיניים, הסרת אבנית, הדרכה להיגיינה אוראלית ושימוש מושכל בפלואוריד.

 
 
 


 
 
 
 
בילדים עם בעיות סיסטמיות וצרכים מיוחדים כמו: חולי סרטן, מושתלי אברים או מח עצם, חולי סכרת, אסתמה, וכדומה, טיפול השיניים מתבצע בשיתוף פעולה הדוק עם הרופא המקצועי.
 
טיפול שיניים בסדציה ובהרדמה כללית
ישנם מקרים שבהם גישה התנהגותית רגילה (כגון גישה חברית ואמפטית) אינה מספיקה ליצירת הקשר הנדרש עם הילד לצורך טיפול שיניים. בנסיבות אלו ניתן להיעזר במגוון תרופות הרגעה כמו: ניטרוס-אוקסיד ("גז הצחוק" ), אטרקס, ואליום, מידזולם ועוד. תרופות אלו ניתנות לפני ובמהלך הטיפול הדנטלי. טיפול תרופתי זה ניתן לצורך שינוי מצב רוחו של הילד המטופל ועזרה לקבלת שיתוף פעולה מצדו.


הרדמה כללית לצורך טיפול שיניים אצל ילדים, ניתנת בדרך כלל במקרים של בעיות רפואיות משמעותיות, ליקוי סנסורי, נפשי או פיזי, חרדה קיצונית או ריבוי בעיות דנטליות אצל פעוטות. כמו כן מומלץ להשתמש בה כאשר לא ניתן להשיג שיתוף פעולה הולם עם המטופל באמצעים האחרים.
צוות המחלקה מומחה ומיומן ביישום של מגוון הטכניקות והתרופות, תוך התאמה אישית לכל מקרה ומצב.
 
גם עבור ילדים בסיכון גבוה וילדים בעלי צרכים מיוחדים ישנו מענה ייחודי:
תשומת לב מיוחדת ניתנת במחלקה על מתן טיפול שיניים כוללני לילדים עם בעיות התפתחותיות ובסיכון רפואי גבוה כגון : פיגור שכלי, תסמונת דאון, שיתוק מוחין, אוטיזם ותסמונות מולדות אחרות. הטיפול באוכלוסייה זו כולל את כל מגוון הטיפולים, וכן ניקוי שיניים, הסרת אבנית, הדרכה להיגיינה אוראלית ותזונה נכונה.
בילדים עם בעיות סיסטמיות וצרכים מיוחדים כמו: חולי סרטן, מושתלי אברים או מח עצם, חולי סכרת, אסתמה, וכדומה, מתבצע טיפול השיניים בשיתוף פעולה הדוק עם הרופא המקצועי.
 
 חדר "סנוזלן"

חדש וייחודי במחלקתנו- חדר המתנה וחדר טיפולים "רב חושי".
הסנוזלן היא שיטה טיפולית שמקורה בהולנד ובה יוצרים מרחב טיפולי המאפשר למטפל לעורר תחושת נינוחות על ידי גריית החושים בתוך אווירה שקטה ונעימה.
שילוב של מוסיקה מרגיעה, הקרנת גלגל צבעים וצורות על רקע החדר עם תאורה מעומעמת, מקנים תחושת ביטחון פיזי ויצירת אוירה אינטימית בין המטפל למטופל ברמה המאפשרת יצירת טיפול שיניים נעים, מוצלח ועם זיכרון חוויתי נעים.
החדרים מתאימים במיוחד לילדים ומסייעים מאד גם לילדים עם בעיות תקשורת וילדים עם צרכים מיוחדים.
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

ולבסוף, במחלקתנו מאמינים כי הרפואה הטובה ביותר היא הרפואה המונעת ועל כן:
1. יש להקפיד על צחצוח השיניים של ילדכם פעמיים ביום כבר מבקיעת השן הראשונה!
2. בדיקה ראשונה ושגרתית – מומלצת סביב בקיעת השן הראשונה או עד גיל שנה – מה שקודם.
3. הוספת משחה המכילה פלואוריד מותאמת לילדים החל מגיל שנתיים.
4. ביקור שגרתי מרפאה יבטיח לילדכם חיוך בריא, וכן הנחלת גישה חיונית לרפואת שיניים ושמירה על היגיינה טובה והרגלים נכונים.
 
 ​
חוברת הכנה לילדים עם צרכים מיוחדים
website by Bynet Software Systems