דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
שירות למתרפאים

הטיפולים הניתנים במחלקתנו, מבוצעים על ידי צוות רופאים מיומן וותיק, המונה מומחים בשיקום הפה ובשיקום פנים ולסתות, מומחה לטיפולי שורש, ורופא שיניים כללי המיומן בטיפולי שיניים לחולים המקסילופציאלים.

 

טיפול בחולים המאובחנים עם גידולי ראש צוואר


מחלקתנו מטפלת בחולים עם גידולי ראש וצוואר. עם מרגע היוודע דבר הגידול, מופנה החולה למחלקתנו, לבדיקת חלל הפה. במידה ומתוכנן ניתוח לכריתת הלסת, יתוכנן מכשיר מיוחד, הנקרא אובטורטור. זוהי למעשה תותבת מיוחדת, המותאמת בחדר הניתוח, עם סיום הכריתה, ומוחדרת למקומה עם תום הניתוח.מכשיר זה, מאפשר יכולת דיבור ובליעה תקינים עם סיום הניתוח. כמו כן, המכשיר מחזיר אסתטיקה שעלולה  להיפגע בניתוח.
חולה שעתיד לעבור טיפול קרינתי, מגיע לבדיקת חלל הפה, ולהכנת חלל הפה לקראת הטיפול. במהלך ההקרנות, אנו דואגים לטיפול שמקל  על תופעות הלוואי (פצעים בפה, יובש פה), ומגן בפני נזקי הקרינה בחלל הפה. כמו כן, אחראית מחלקתנו, על ביצוע מכשירים נשאי קרינה, לטיפול קרינה מסוג ברכיתרפיה, בשיתוף פעולה הדוק, עם המחלקה לאונקולוגיה – רדיותפיה.

 

טפול בחולה המוקרן


לחולה המקבל קרינה לשדה הכולל את חלל הפה והלסתות, נדרש בטיפול דנטלי מיוחד. לפני תחילת הטיפול הקרינתי, על החולה לעבור בדיקת חלל הפה, ולבצע טיפולים דנטלים נדרשים. כחלק מהכנת חלל הפה לטיפול הקרינתי, מסולקים מוקדי עששת, נעקרות שיניים בעלות פרוגנוזה גרועה, על מנת למנוע סכנה לרדיונקרוזה עתידית, על רקע קרינתי. מבוצע סילוק אבנית ומותאמים נשאי פלואור, לשם הגנה על המשנן הנותר, וחיזוקו. החולה מקבל הסבר מפורט, והוראות להיגינה אורלית, כך שבריאות חלל הפה תישמר בתקופת ההקרנות. בתקופה זו, נעקוב ונתחזק את חלל הפה, ונקל על תופעות הלוואי הידועות של הטיפול הקרינתי (הפחתת כאב, הנגרם בשל לזיות כיביות האופייניות לטיפול הקרינתי). עם סיום הטיפול הקרינתי, ועם ירידת המופע האקוטי של תופעות הלוואי, ייכנס החולה למעקב חלל הפה, אחת לשלושה חודשים.
במחלקתנו ניתן טיפול במהלך כל תקופת ההקרנות, כמו כן נערך מחקר בדבר אמצעים פליאטיביים להפחתת כאב בתקופת ההקרנות.

טיפול במומים מולדים
חסר מולד של איברים כגון עין, אוזן, או שסעי פנים, מטופלים במחלקתנו. אנו דואגים לביצוע והתאמת פרוטזת עין, אוזן ואף. כמו כן, נבנים מרחיבי רקמה, לצורך השיקומי. שיקום בעזרת תותבות נשלפות, הוא שיקום שאיננו חודרני, ואינו דורש ניתוחים נוספים. אופן בניית התותבת, מאפשרת לחולה ולמשפחתו, לצפות מראש, את התוצאה האסתטית המתקבלת, עוד בשלבי העבודה המוקדמים. יתרון זה הוא משמעותי, הן בחולים המוקרנים, הן בחולים הממתינים לניתוח שחזור מורכב, ומעוניינים בפתרון זמני עד לניתוח המתוכנן, והן לחולים צעירים שניתוח אפשרי עבורם בגיל מאוחר יותר.
הטיפולים הניתנים במחלקתנו, מבוצעים על ידי צוות רופאים מיומן וותיק, המונה מומחים בשיקום הפה ובשיקום פנים ולסתות, מומחה לטיפולי שורש, ורופא שיניים כללי המיומן בטיפולי שיניים לחולים המקסילופציאלים.

 

 

 

website by Bynet Software Systems